.

.

Со попуст
3M Уретан Пена Лента 4104, Природни, 3/4 во x 18 yd, 250 мили, 12 Ролни по случај

3M Уретан Пена Лента 4104, Природни, 3/4 во x 18 yd, 250 мили, 12 Ролни по случај

DEN 15898.08

Од стока
Во магацинот

Природно, 0.250 во. (6.4 милиметри) фирма, со висока густина open-cell пена дизајн помага во отстранување на влага, прашина и нечистотии.Им овозможува на воздух или гас vapors да помине преку за дише печат.Dampens звуци и апсорбира вибрации кога се користи во електронски апликации.Одлична амортизирање карактеристики и високиот absorbency.Нуди високи почетни брзо да се држи повеќе супстрати.Обезбедува одлични стриже сила и висока температура перформанси. 3 M Уретан Пена Лента 4104 е фирма, со висока густина, open-cell пена лента со притисок чувствителни акрилик лепило на едната страна.Оваа трака ќе се придржуваат до различни супстрати и може да се користи во бројни апликации за да ги потиснат звук и да се создаде чиста и издржливи производ.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1120.80

Поврзување на Кертриџот : пена лента е обложена со силна акрилик лепило кое им помага да се пополнат пра�

DEN 289.20

Обично се користи за примена на изградбата; поврзување на микробранова прозорец стакло на вратата.Висо�

DEN 311.52

На двострано пена лента има силна вискозност.На двострано лента со посебен лепак акрилик има силно лепи

DEN 2181.60

0 Features : 0 This е затворен мобилен сунѓерот neoprene дека нема да апсорбираат вода или масло.Тоа е често нарекув�

DEN 805.68

Таа им овозможува користење на слични и различни материјали и може да се одржи топлоладно, и велосипеди�

DEN 287.76

Затворена ќелија, крстотповрзани полиетилен пена ленти обложени на двете страни со високи перформанси

DEN 444.00

Апликации за двојно обложени лента се наоѓаат во градежништвото, производството, уметност, и хоби.Тоа е

DEN 281.28

Работи во тешки услови и го задржува флексибилност во автоклав услови на температури кои се движат од 60�

DEN 1375.20

3 M 4016 Лента е природна боја двојно обложени уретан пена лента.дебела лента произведени со 3 M Лепило 100 за

DEN 260.40

Тоа е често се користат за да се качи на електронските екрани, панели, опрема, fiberglass трим панели, за безбе

DEN 2244.00

Исполнува празнините на неправилни површини, дистрибуира стрес, печати, перничиња, dampens вибрации, и се п�

DEN 191.76

Соодветни за да се поправи и да ги собере различни авто делови (како што се внатрешните и надворешните т�

DEN 369.60

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Sponge.Net Тежина : 35g; Пакет Содржина : 2 парчиња x Сунѓерот Лента.0 Featur

DEN 676.08

Поврзување на Кертриџот : ова двострано лента со цврста пена јадро се придржува до разни материјали со в

DEN 792.72

Се користи за да се качи внатрешни работи знаци и плочките со имиња 3 M Двојно Обложени Уретан Пена Ленти

DEN 758.40

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Sponge.Net Тежина : 66g; Пакет Содржина : 1 x Сунѓерот Лента.Главната Бој

DEN 1920.00

1 Ft Product Име : совршен во изработка Сунѓерот Лента.Едноставно тргни се назад на лагер да се изложуваат на �