.

.

Со попуст
Хексадецимален ќор-сокак, Машки-Женски, Месинг, Никел Позлата, 6-32 инчен Завртка Големина, 1/4 инчи OD, 7/8 Тело Должина, (Пакување од 500)

Хексадецимален ќор-сокак, Машки-Женски, Месинг, Никел Позлата, 6-32 инчен Завртка Големина, 1/4 инчи OD, 7/8

DEN 11783.76

Од стока
Во магацинот

Спореди : РАФ : 9742-Б-0632-4 и AMATOM : 1447-M03-F07-632. Отворање со делумна внатрешната нишка на едниот крај на надворешно навој пост на спротивниот крај.Тоа се користи за да се одржи две компоненти во дадено растојание едни од други.Standoffs обично се избрани преку изолација кога повеќе големини се потребни.Хексадецимален standoffs може да биде инсталиран со nutsetter или други wrenching уред.Машки standoffs се користи кога една од компонентите е внатрешно навој.Алуминиум е popuar за неговата лесна / сила компромис.Тоа е не-магнетни врши и во тешки температури, и има изолациони својства.Најлон е добар изолатор и има површина мазност која ќе не кавгата на изолација на жици кои се тријат од тоа.Неговите теми се ќе издржи вртежен момент без одземање.Дувачкиот се користи во изработка на високо квалитетни standoffs.Тоа е проводници, отпорен на корозија и не е магнетен.Тоа е costlier и потешки од алуминиум и обично е обложено со цинк или никел.Нерѓосувачки има предности на месинг, но има супериорен отпорност на корозија и хемиски гасови.Челик се користи за неговата поголема сила, но таа е потежок од алуминиум и не се спротивстави на корозија како алуминиум или месинг.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 230.88

Тема Големина : M3 / 0.12"(D); Име На Производ : Само Непобитниот ЌорСокак.Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки Чел�

DEN 1850.40

7 мм женски теми, врската е точна и не е лесно да падне.Двата краја имаат стандард M4 x 0.7 мм женски теми, врс

DEN 885.60

Дијаметар (Номинална) : #2 Thread Теренот : 56 Length (Номинална) : 15 / 16"Низ Станови : 3 / 16"Производ Класа : Изолација

DEN 199.68

Хексадецимален Навој ЌорСокак.Телото Должина (MM) : 10.00 Телото Облик : Хексадецимален.Unicorp е самонепобитни

DEN 2368.80

Хексадецимален Навој ЌорСокак.Телото Должина (MM) : 3.00 Телото Облик : Хексадецимален.Цинк Позлатен.Unicorp е �

DEN 14484.00

Дијаметар (Номинална) : #4 Thread Теренот : 40 Length (Номинална) : 13 / 16"Низ Станови : 1 / 4"Производ Класа : Изолација �

DEN 165.12

Материјал : месинг.Површина : knurling.Метрички навој дијаметар : M2 (2mm).Метрички навој теренот : 0.4 mm.Големина�

DEN 2231.76

EU Ro HS : во Согласност со Ослободување ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 7616.10.70.90 Тип : Хексадецимален Пол

DEN 12481.92

Standoffs се навој одделувачите што се користат за да се подигне една компонента над друг.Често се користат �

DEN 184.56

Двата краја имаат стандард M4 x 0 Комплет содржи 4 алуминиумски standoffs за различни конекција и поддршка на о

DEN 7223.76

Спореди : AMATOM : 1445M06F16440 Отворање со делумна внатрешната нишка на едниот крај на надворешно навој пост на �

DEN 215.76

Земја на Производство : КИНА; Материјали : Најлон; Нето Тежина : 16g.Пакет Содржина : 10 компјутери x Најлон Х�

DEN 13305.60

Дијаметар (Номинална) : #6 Thread Теренот : 32 Length (Номинална) : 11 / 2"Низ Станови : 1 / 4"Производ Класа : Изолација и

DEN 10775.76

¼ Хексадецимален МашкиЖенски.Standoffs.Алуминиум Легура #2011 (или еквивалент).Хексадецимален Standoffs (Машки / Ж

DEN 165.36

2"; Применливи Стегање Опсег : 010мм / 00 Обележете ги дупките на вашиот знак на ѕидот, бидете сигурни дека з�

DEN 500.40

Должина : 3 / 8".Облик : хексадецимален.Материјал : 188 нерѓосувачки челик.Земја на потекло : Кина 1032 X1 1 / 2 #3 / 8

DEN 14702.64

Дијаметар (Номинална) : #4 Thread Теренот : 40 Length (Номинална) : 7 / 8"Низ Станови : 1 / 4"Производ Класа : Изолација и

DEN 14482.80

Mfr : РАФ Електронски Хардвер.Серија : .Пакет : Големо.Дел Статус : Активен.База на Производ Број : NAS1831 A.Р�

DEN 223.68

Должина : 3 / 8".Облик : хексадецимален.Материјал : 188 нерѓосувачки челик.Земја на потекло : Кина 832 X3 / 8 #5 / 16 х

DEN 12933.12

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Обично круг или хексадецимал

DEN 518.40

Земја на Производство : КИНА; Материјал : ABS.Net Тежина : 15g; Пакет Содржина : 100(+ / 2%)компјутери x Spacer Поддршка.

DEN 1766.40

Спореди : РАФ : 4538632AL.Отворање со делумна внатрешната нишка на едниот крај на надворешно навој пост на сп�

DEN 239.76

Цена За : Пакување од 100 Тема Големина Империал : 440 Тема Големина Метрички : (Не е Достапно) Spacer Материја�