.

.

Со попуст
Палец Завртки - 1/4 X 2 Палец Завртки Tee Крило Гром Delrin Главата на СВ Тема 4 парчиња Квалитет Брзо

Палец Завртки - 1/4 X 2 Палец Завртки Tee Крило Гром Delrin Главата на СВ Тема 4 парчиња Квалитет Брзо

DEN 1053.60

Од стока
Во магацинот

1/4" Палец Завртки со Крило Knob .Delrin. 1/4-20 X 2" должина.Главата е направен од најлон и е 1.25" во должина.Тема Материјал – Не ' Рѓосувачки Челик.Целосно Навој да рамките на 1/8" на ззп.Центар Дијаметар : 3/8".Глава Дебелина : 5/16. Вкупна Должина, вклучувајќи болт : 2.25".Произведено во САД.Спакувани 4 по пакет.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : 100% цврст и квалитетен материјал. 100% ЗАДОВОЛСТВОТО на КЛИЕНТИТЕ : Ние сакаме да бидат задоволни со нашите производи колку што тоа го правиме.Ако не сте задоволни со нашата производи за било која причина, ве молиме да се врати за нови замена или целосно враќање на средствата.Ние нудиме врски, за да обезбедат избор на високо-квалитетни Палецот Завртки и Гума Заштитници сакаме нашите клиенти, вашето задоволство е нашиот приоритет, не контактирате ако имате било какви прашања, ние ќе се обидеме потрудиме да го реши секој проблем ви се исполнат.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 302.16

✔ 1 / 4"20 x 1 / 2" Thumb Screw w / Црвена Tee Knob ✔ 4 Пакет ✔ со гордост Изграден Во САД ✔ Отпорни На Корозија Од Не ' Рѓо�

DEN 287.76

Навој Дијаметар : M5; Конец Должина : 16mm / 0.63".Безбедна, сигурна потпора на крајната во адаптација и затегн�

DEN 606.96

1 / 4" Палец Завртки со Крило Knob .Tee Завртки.Delrin & 818 СКОПЈЕ 1 / 420 X 1 / 2" должина.Главата е направен од Delrin најло�

DEN 288.00

Материјал:јаглероден челик(оближена со цинк).Навој дијаметар:3мм(M3) / 4mm(М4) / 5мм(М5) / 6mm(M6) / 8мм(М8) / 10мм(M10).

DEN 583.20

67' ', estilo rosca de : rosca completa.Алатки не е потребно за затегнување или расклатување.Тема Големина : M6 x 10мм / 0.Опи

DEN 933.60

Тема Големина : M6 x 12mm / 0.24" x 0.47"; Вкупна Должина : 18mm / 0.7".Тежина : 78g; Име на Производ : Палецот Завртка.Мате

DEN 168.48

Навој Дијаметар : M5; Конец Должина : 10мм / 0.39";Конец Теренот : 0.8 mm.Безбедна, сигурна потпора на крајната во

DEN 1024.80

На knurling завртка може да се поправи компоненти, индустриски и изградба сврзувачки елементи.Направен од ч

DEN 219.60

Се користи за повеќето машини за работни места и материјали на шумата,треба претходно drilled дупка за тешк

DEN 2352.00

✔ #1024 x 1 / 2" Thumb Screw w / Жолта Knurled Круг Knob ✔ 4 Пакет ✔ со гордост Изграден Во САД ✔ Отпорни На Корозија Од Не '

DEN 254.16

Спецификација : Предмет Тип : Knurled Палецот Nut Product Материјал : не ' Рѓосувачки Steel Product Стандард : DIN467 Пакет Л

DEN 2076.00

Навој Дијаметар : M6; Конец Должина : 25мм / 0.98".Безбедна, сигурна потпора на крајната во адаптација и затег�

DEN 188.16

Затегнувачка цврстина на овој материјал е 12,000 psi (килограми по квадратен инч).Крупни теми се подобри ког�

DEN 1250.40

1 / 4" Палец Завртки со Крило Knob .Delrin 1 / 420 TPI Стандардна Тема.Главата е направен од Delrin.Тема Материјал – Не '

DEN 1636.80

#1032 Палецот Завртки со Крило Knob .Delrin Главата 3 / 4" должина.Главата е направен од најлон и е 1" во должина.Тем

DEN 249.36

✔ #832 x 3 / 8" Thumb Screw w / Црвена Knurled Круг Knob ✔ 4 Пакет ✔ со гордост Изграден Во САД ✔ Отпорни На Корозија Од Не

DEN 645.60

Материјал:јаглероден челик(оближена со цинк).Навој дијаметар:3мм(M3) / 4mm(М4) / 5мм(М5) / 6mm(M6) / 8мм(М8) / 10мм(M10).