.

.

Со попуст
NTE Електроника RS3-1D40-41M Серија Р3 Цврста Состојба AC и DC Моќност Реле, SPST-НЕМА Контакт Аранжман, Назад да се Врати Двојно SCRs, 3.5-32 VDC Текст, 0-100 VDC Излез, 40 Amp

NTE Електроника RS3-1D40-41M Серија Р3 Цврста Состојба AC и DC Моќност Реле, SPST-НЕМА Контакт Аранжман, Назад

DEN 1871.76

Од стока
Во магацинот

AC и DC Модели.Back−to−Back Двојна SCRs (Не−Суфиксот).Внатрешни Snubbers на AC & DC Модели.TRIAC Верзии (T−Суфиксот).Случаен Префрлување (R−Суфиксот).NTE е широка линија на УЛ & АДС наведени релеи и други додатоци функција 750 различни NTE смета дека можете да крстот референца на повеќе од 85,000 индустрија видови од 267 различни добавувачи.Вклучена е извонреден мултифункционален програмабилни timer/counter дека може да биде програмиран да се 10 различни времето режими, два начини на броење, и AC или DC влез, slim-line I/O модулите во индустриски стандард пакување, PC mountable релеи погоден за 5mm мрежа модели, PC mountable релеи за телекомуникации, безбедност и апарати, две различни типови на топлинска прекинувачи, плус нови индустриски видови за HVAC, машини и опрема апликации.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 796.80

Интелигентна Контрола на Гласот : Нема хаб е потребно, компатибилен за Дома Асистент и други апликации,

DEN 335.76

5 A / 5 V); Max вредност на производството на една порта е 2.Вграденво краткиколо, во текотнапон, надструја за

DEN 753.60

01 VCurrent поставка : Празнење : 0.01 Ah Above 100 Ah, резолуција 0.00 V, минимум чекор големина 0.00 минимум чекор големин

DEN 285.36

【Висок Квалитет】На контактот има IP44 оценка и е направен од висококвалитетен инженерски пластични мат

DEN 366.96

【Десктоп Моќ Лента со USB】4 USB порти споделување на 22.5 W (4.5 A / 5 V); Max вредност на производството на една пор

DEN 1077.60

4 a / 17w во вкупниот)може да го полните вашиот телефон, таблета, приклучок за слушалки истовремено.Моќ Лент

DEN 871.20

6штекер моќ лента е одлична за канцелариска работа станици бараат продолжен дофат и екстра куќи...

DEN 2471.76

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

DEN 479.76

【Surge Protector 300 J 】На 300 J surge protector и 15 A заштита од преоптоварување може да подобра заштита на електрична опр

DEN 907.20

Ѕидот Mountable Моќ Лента : 2 дупки за монтажа на грбот, овозможи да се инсталира оваа власт surge protector во различ

DEN 6964.80

Пакет (4) Модули, 6 A секој, Ѕидни Плочи се Продава Одделно.Карактеристики на еден Тип и една Тип C USB излез.Х

DEN 1716.00

Тоа може да се стабилизира напонот и струјата, намалување на неправилен тековната онлајн губење на пато

DEN 1343.76

Се продаваат како 1 Секој.Лесно видливи портокалова боја.Во согласност со стандардите за Северна Америк

DEN 695.76

МЕТАЛ PDU : Силна метал домување и монтажа голема заграда се одлични за монтажа на серверот полици, ѕидови

DEN 1847.52

Заштита од преоптоварување, Отценети 1625 W.Мулти Места Моќ Лента Кула со USB Оваа власт лента кула со usb опр

DEN 1175.52

12 НАС стандарден НАИЗМЕНИЧЕН бранзаштитени локалитети, со 2390Joule енергија оценка, заштита на вашиот дом

DEN 5807.28

Спецификации на Кабелот Должина : 15 ft.Кабелот Тип : SJTW.Моменталната Оценка : 15 A Димензии : 19.01" L x 1.74" W x 2.63" H.

DEN 403.20

Излезниот напон може да се прилагоди толку ниско, како 1.Жица спектар 24 AWG ~ 12 AWG / 2.01%, Типичен оптоварувањ

DEN 719.76

Биро Моќ Лента : Биро моќ лента со usb порти, тоа е голема додадете на биро и конфигуриран со USB порти и 2 мес

DEN 1631.76

И во прилог двете завртки и еден монтажа дефиниција како подарок, па можете да лесно да се качи тоа.Вклуч

DEN 2234.40

Повеќе Штекер Ѕиден Приклучок : 12 AC места со 1680 J Surge protector ѕид, 15 A Сегашната Граница вклучите, Безбедноста

DEN 503.76

✨ [Простор Saver] : Компактниот Кула Usb Напојување Со Лента Вертикален Дизајн Заштедува Повеќе Простор Од С

DEN 359.76

Брзо Полнење преку USB Портови : продолжување со USB кабелот обезбедува 5 V 2.Нашите пријателски и сигурен ус

DEN 348.00

Доверлив Бренд – GE е #1 Бренд во пренапонска заштита и продолжени кабли Оваа единица е УЛ наведени со кав