.

.

Со попуст
Sandvik Coromant CCMT 433-KR 3225 Coro Пак 107 Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 80 сте, Неутрални се Намали, 3225 Одделение, Ti(C,N)+Al2O3+Калај (Пакување од 10)

Sandvik Coromant CCMT 433-KR 3225 Coro Пак 107 Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 80 сте, Неутрални се Намали,

DEN 3602.40

Од стока
Во магацинот

Предности на овој производ семејство : подобрување на чип контрола.Ниска сечење сили.Одлична предност во сила.Земја на потекло : Шведска.Sandvik Coromant CCMT 433-KR 3225, контрола претвори 107 вметнете за вртење е дел од контрола претвори 107 производ семејство.Coro пак 107 е првиот избор за надворешната и внатрешната обработка на мали, долги и тенки компоненти.Остри рабови за сечење и одличен чип контрола на се осигура мека сечење акција и ниска сечење сили, обезбедува одлична завршна површина до компонента.Geometries наменета за висок притисок coolant се исто така достапни.Произведени во шведска.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 599.76

ВИЕ сте КУПУВАЊЕ НА СЛИКАТА 3 INSERTSSOLD ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : NEWMATERIALCARBI

DEN 599.76

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА СЛИКАТА 5 INSERTSSOLD ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : NEWMATERIALCARBI

DEN 578.40

Овој производ е погоден за обработка на различни челик и отпорни на топлина алуминиумски материјали.Из

DEN 4565.76

Предмет : Карбид Insert (Внеси).Вметнете Облик : Плоштад.Внесете Стил : SNMG.Вметнете Големина : 431 Одделение : UD5

DEN 597.60

Оптимизиран супстрат и обложување комбинација за врвни перформанси.Геометријата на вметнете оптимизи

DEN 710.16

Одлична изработка, користење зацементира карбид материјали, цврсти и издржливи, има долг животен век.Еф

DEN 4135.20

Предности на овој производ семејство : подобрување на чип контрола.Пакет Димензии : 0.53 H x 5.08 L x 2.13 W (инчи).

DEN 1128.00

Модел : CNMG430.5 CNMG120402 Главно се користи за Алуминиум легура(цврстина : 20110 HB)погоден за завршување.Голем г

DEN 352.80

Ножеви таписерии изработка, висока цврстина, висока цврстина, постабилна и издржливи.Обично се користи

DEN 808.80

Почитувани купувачи:Многу видови на производи во нашиот магацин не се стави на полиците уште не, но сит

DEN 754.32

10парче grooving алатка MGMN150 MGMN200 MGMN300 MGMN400 NC3020 NC3030 PC9030 grooving и сечење карбид insert (внеси).Тоа има карактеристики

DEN 954.96

Погоден за страна мелничката, на крајот мелничката, а по завршувањето на леано железо и титаниум.Висока

DEN 8833.44

Предности на овој производ семејство : подобрување на чип контрола.Ниска сечење сили.Одлична предност в

DEN 4892.88

Предности на овој производ семејство : Подобрување на чип контрола.Ниска сечење сили.Одлична предност в

DEN 396.00

Тоа има карактеристики на издржливост, набитост и стабилност, и добар анти ' рѓа перформанси.Таа има доб

DEN 1159.20

SNMGТМ : двострано чип прекинувач е погодна за општа примена.KT930 : се Користи за обработка нерѓосувачки чел

DEN 954.96

Погоден за страна мелничката, на крајот мелничката, а по завршувањето на леано железо и титаниум.Висока

DEN 2342.40

Сечилото тело е направен од висококвалитет пролет челик материјал, по термичка обработка и доработка, с

DEN 383.76

Модел : WNMG080402 / 04 / 08 Дијамант CNC Tools.Карактеристики : Мазна сечење , Остар раб, Чип отстранување и чип кршењ

DEN 1679.76

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА СЛИКАТА 11 INSERTSSOLD ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : NEWMATERIALCARB

DEN 246.96

3 За висока цврстина материјали и леано железо 3 За висока цврстина материјали и леано железо...