.

.

Со попуст
Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 40X40X20MM R-ТАБОТ FP (Пакување од 50) (ATS-FPX040040020-93-С3-R0)

Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 40X40X20MM R-ТАБОТ FP (Пакување од 50) (ATS-FPX040040020-93-С3-R0)

DEN 15876.00

Од стока
Во магацинот

Категорија : - Фанови, Термичка Управување, Термо - Топлина Тоне.Mfr : - Напредно Термички Решенија Inc.Серија : - push PIN.Пакет : - Лента.Дел Статус : - Активен.Топлина Мијалник Избрани (BGA, LGA, ПРОЦЕСОРОТ, ASIC..) Алуминиумски Врвот Mount Product Спецификација : Категорија : - Фанови, Термичка Управување, Термо - Топлина Sinks Mfr : - Напредно Термички Решенија Inc.Серија : - push PINPackage : - Tray Part Статус : - Active Type : - Топ Mount Package Ладење : - Избрани (BGA, LGA, ПРОЦЕСОРОТ, ASIC..)Прилог Метод : - Притисни Pin Shape : - Плоштадот, Fins Length : - 1.575"; (40.00 mm)Ширина : - 1.575"; (40.00 mm)Дијаметар : - -Перка Висина : - 0.790"; (20.00 mm)Моќ Дисипација @ Температура се Зголеми : - -Термички Отпор @ Принудени Проток на Воздух : - 12.42 C/W @ 100 LFMThermal Отпор @ Природен : - -Материјал : - Aluminum Material Крај : - Сина Anodized Base Производ Број : - ATS-FPX1 : - $4.9500010 : - $4.8220025 : - $4.6916050 : - $4.43080100 : - $4.17020250 : - $3.90960450 : - $3.77929950 : - $3.388334,900 : - $3.32317 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен) ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8473.30.5100.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 215.76

Вкупната Големина : 10 x 20 x 20 mm / 0.39 x 0.79 x 0.79 инчен; Боја:Црна.Оваа heatsink доаѓаат со коефициент на топлинска

DEN 1212.00

Пренамената на иститеtype allалуминиум топлина мијалник со вграденво термички проводници силикони подлог

DEN 1202.40

Специјална Технологија : Алуминиум легура heatsink површини третман усвојува anodic оксидација третман, анти

DEN 2220.00

DIY проект е лесно да се инсталира и има добри топлина дисипација ефект.Спецификација : Тип : ПРОЦЕСОРОТ Т�

DEN 263.76

Материјал : Алуминиум.Големина : 100x41x8mm / 3.94x1.61x0.31 инч.Големина : 100x41x8mm / 3.94x1.61x0.31 инч.Со повеќе heatsink делови д

DEN 215.76

Заштита на животната средина, отпорност на корозија, висока цврстина, не е лесно да ' рѓа.Избрани високок

DEN 357.60

Функција : 1.Спецификација : Предмет Тип : Ладење Fins Material : Aluminum Surface Третман : Anodic оксидација treatment Overall Гол�

DEN 326.40

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

DEN 11962.08

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

DEN 1442.40

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

DEN 1790.40

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

DEN 1975.20

❉ Пакет се вклучени 8 компјутери бакар heatsinks ❉ Направен од чист бакар.Оваа Бакар направени VGA heatsinks може �

DEN 215.76

Крајната 15 W / m K Топлина Спроводливост.НеЕлектрични Проводници.НеКорозивен, НеЛекување & НеТоксични.Сов

DEN 1152.00

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

DEN 1072.80

Боја : A Пакетот Вклучува : 1 X SSD Heatsink 1 X Инсталирате Фитинзи Пакет 1 X Инсталирате Прирачник.Кул изглед, ефи

DEN 191.76

Погоден за високомоќ audion,полеефект цевка,Напонски Регулатор Модул(како што се LM78 XX / LM317 XX,итн.),сите видо�

DEN 8825.76

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :