.

.

Со попуст
WIDIA Hanita 57NE20057W VariMill II ER 57NE HP Крајот Мелница, 2 mm Радиус, 20 мм Дијаметар на Сечење, Карбид, AlTiN Слој, RH Намали, Weldon месо тело, 5-Flute

WIDIA Hanita 57NE20057W VariMill II ER 57NE HP Крајот Мелница, 2 mm Радиус, 20 мм Дијаметар на Сечење, Карбид,

DEN 5294.64

Од стока
Во магацинот

Центар за сечење.Висока-перформанси алатки за титаниум и нерѓосувачки челик работа парче материјали.Roughing и завршна со еден инструмент, алатка за намалување на трошоците.Разни радиус и necked верзии на располагање.Стандардната понуда со БЕЗБЕДНО-λOCK од HAIMER.Конструиран со Ексцентричен Олеснување (ER) мелење на сечење на рабови за поголема предност во сила, овозможување на повисок метал отстранување стапки и зголемување на продуктивноста.Новиот Vari Mill II ТОЈ е првиот WIDIA off-the-полица крајот милиони на располагање со БЕЗБЕДНО-заклучи од HAIMER, обезбедувајќи стабилност, елиминирање на крајот мелница pullout, и зголемување на концентрична алатка за стегање.Иако првенствено наменета за roughing и завршна апликации во воздушната индустрија, Vari Mill II ТОЈ може да се користи како решение за сите титаниум или ' рѓосувачки челик апликација и е способен да slotting, ramping, и слегување.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 684.00

0 mm, вкупна Должина : 50 mm, Агол Радиус : 1.Крај Милиони Материјал : Карбид Волфрам Челик Микро Зрна, Погоден �

DEN 7533.12

Центар за сечење 7flute ексцентричен олеснување дизајн обезбедува работ на сила, заедно со висока продукт�

DEN 540.00

Сечење Дијаметар : 4 Волфрам челик база материјал, здрав и издржлив, отпорен на абење со висок своите пер�

DEN 4012.08

Таа, исто така нуди зголемена цврстина во споредба со Калај и може да ја намали потребата за мазива врз о

DEN 683.04

Центар за сечење.Високаперформанси универзална алатки за речиси сите работи парче материјали.Единстве

DEN 709.20

Центар За Сечење 4 Flute.Овие универзална примена тип на крајот мелници функција малку е зголемен flute и цел�

DEN 444.00

C2 микро зрна одделение.Општ тип.Агол радиус крајот стил 206 Листата На Повици.Карбид крајот фабрика доаѓа

DEN 487.20

Четири флејта се произведе подобар финиш од помалку флејта.) На карбид супстрат е потешко отколку со гол

DEN 3786.24

Тип На Производ : Сечење Алатки.Пакет Димензии : 4.0" L X1.0" W X1.0" Х Земја На Потекло : Сад.Пакет Тежина : 1.0 Lbs.SGS �

DEN 6449.04

Лабораторија проверени и сертифицирани суровина.Прецизност ЦПУ земјата на водечка индустрија на специ

DEN 1332.00

Дизајниран за високи перформанси во легури на титаниум, inconel, легури на никел и други високитемпература

DEN 8459.28

Дизајниран да мелница агол радиуси во еден дел 1° max ракети tangent на пилот и рамо за да се избегне чекори и b

DEN 8413.20

На STRN440 доаѓа со круг месо тело за месо тело дијаметри помали од 3 / 8" и Weldon месо тело на месо тело дијаметр

DEN 5471.28

Центар за сечење.Високаперформанси универзална алатки за речиси сите работи парче материјали.Единстве