.

.

Со попуст
Sunco Осветлување 30 Пакет T8 LED 4FT Цевка Светилки Баласт ги Заобиколат Флуоресцентни Замена, 5000K бел ден, 15W, Јасно се Покријат, Retrofit, Една Заврши Моќ (СЕПТЕМВРИ), Комерциј?

Sunco Осветлување 30 Пакет T8 LED 4FT Цевка Светилки Баласт ги Заобиколат Флуоресцентни Замена, 5000K бел ден,

DEN 3839.76

Од стока
Во магацинот

Ви треба не-shunted гробници за Sunco T8 ЛЕР цевки (СЕПТЕМВРИ).Надгробните споменици се sockets користи во продавница светлина да се држи на светлината цевка во место и директна моќ.Исто G13 bi-пински конектор може да се најде на двете T8 и T12 LED Цевка светилки.Нивните контакти не се поврзани или се приклучија и тие се заобиколат баласт.Она што големината се T8 ЛЕР цевки?Дали тие се вклопуваат во T12 големина тела?. ✅ ЛЕСНО да се ЗАОБИКОЛАТ ИНСТАЛИРАТЕ го Инсталирате со заобиколат баласт во 5 минути или помалку. ✅ КОМЕРЦИЈАЛНО ОДДЕЛЕНИЕ - Ние тест секој производ за оптимални перформанси и безбедност.Најдобрите 15 W T8 ЛЕР Цевка Еден Двострано Баласт ги Заобиколат Тип Б со G13 База.На затемнување на возраст од флуоресцентни цевки е предизвикана од губење на phosphors и меркур, ниту на кој се користи во Sunco T8 Led диоди.Исто конектор значи дека вие теоретски може да се користи T8 ЛЕР Цевка да се замени со флуоресцентни T12 цевка светлина, како тоа треба да се вклопи во socket – и обратно.За безбедносни причини, со квалификуван електричар треба да се изврши било надградбата.Просечна T12 е околу 1,5" во дијаметар.Спецификации : Јасно Маска, Должина 4ft (48"), 15 W, Lumens 1800, 120-277 V, 160° Зрак Агол, Инстант Почеток, Долг Живот, Одржлив.Не-shunted надгробните споменици (sockets) се користи со овој тип ќе има моќ на едниот и на вториот штекер се користи како стабилизатор за да помогнат во обезбедувањето на цевката во место.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 362.40 -50 %

(2)LED Светилки G8 2 Watt=20 Watts JCD Тип 20 Watt G8 T4 120 V 20 W Anyray AG8 CL28 Боја : Бело Летно 6000 K.G8 База , Работи со 110 Volt , 120 Volt и 13

DEN 302.40 -50 %

Multilayer Керамички Чип (MLCC) Capacitor Surface Mount (SMD).Фиксна Capacitor (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во дел

DEN 2150.40 -50 %

Керамички Surface Mount (SMD) Чип Отпорник.Фиксна SMD Тенок Филм Отпорник (10 Парче Многу).Нови, никогаш не се корис

DEN 407.76 -50 %

Лесен за Инсталација : Одговара за стандард E12 база, едноставно се инсталира на сијалицата директно во с

DEN 818.40 -50 %

СУПЕР СВЕТЛО Onlylux 8 FT LED Продавница Светлина со минимум 140lm / вати.Заштедата на енергија е прилично значај

DEN 887.04 -50 %

Specifications Brand : WELSUNBulb База : BA15 DE11 E17 G8 E12 G4 G9 E14 Bulb Облик : TType : Bipin Lights Light Боја : Кул White Warm White Wattage (W) : 5 Wattage Опсег

DEN 1007.76 -50 %

Каде можам да го користите BR сијалица?.Sunco LED Smart Светилки може да се постави за Автоматизација во Smart Живо

DEN 1290.24 -50 %

Главно се користи за декорација цели, убаво дизајниран и модерен.Може да се користи за затворен осветлу

DEN 643.20 -50 %

И LED светлата емитираат светлина во Жолта, Згора на тоа, ние нудиме 20cm долго пред жичен led, па можете да ги

DEN 647.28 -50 %

Вклучени во кутија е : 1 LED сијалица со вжарено.Идеален за резиденцијални, привезоци, sconces, и Таванот Тела.

DEN 1396.80 -50 %

Мал Преглед Транзистори.LED Optoelectronic (10 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во ESD б

DEN 431.76 -50 %

$700 во заштедата на енергија по 6 Pack!.За нашите dimmable MR16, ве молиме да пребарувате B016 PD5 NAW во.Неdimmable (Пребару

DEN 333.36 -50 %

, може да има мали разлики во бојата и големината помеѓу фотографии и вистински објекти. Романот светилк

DEN 1804.80 -50 %

Генерално, отпорноста се зголемува како на лесни нивоа капка.Ова може да биде за безбедносни цели, каде

DEN 479.76 -50 %

60 ВАТИ LED СИЈАЛИЦА : Секој dimmable сијалица има боја температура од 3000 kelvin, која произведува мека бела боја;

DEN 215.76 -50 %

Nonpolarity LED, Напон : AC DC 6 V 6.3 V, Снага : 6 V*0.0035 А, Лумен : 60 LM, Led Type : 1206 led чипови, Боја : Жолто.Лесна инсталација, plug

DEN 352.56 -50 %

47" (12mm), стандарден Американски E12 candelabra завртка база, лесно може да се вклопи во сите E12 база на осветлува

DEN 7646.16 -50 %

Комплет вклучува : 165Нозе премиум квалитет 120v LED SMD5050 јаже светлина со кабелот за Напојување и 166Парче кли