.

.

Со попуст
Carlisle RDP195-6 Супер Vee Бенд - Здружени Ремени, ДП Дел, Гума, 6 Бендови, 3/4 Ширина, 201.3 Должина

Carlisle RDP195-6 Супер Vee Бенд - Здружени Ремени, ДП Дел, Гума, 6 Бендови, 3/4 Ширина, 201.3 Должина

DEN 2364.00

Од стока
Во магацинот

Озвозможува Мудро Ригидност за Повеќе Појас Дискови.Патентирана Вратоврска Бенд Ткаенини : Трајно обврзници ремени заедно за да се обезбеди непречено функционирање и исти перформанси.Пристрасност Ply Појас Ткаенини : Carlisle е супериорен дизајн обезбедува максимална флексибилност и продолжен живот.Carlisle е Супер Vee-Бенд линија е специјално дизајниран за да се справи со најтешките индустриски апликации, вклучувајќи рок crushers, вибрации на опрема, пили и пумпи.Каде што треба перформанси и сигурност на една класична појас во комбинација со апликации кои искуство пулсирачки или одолговлекување карактеристики, Супер Vee-Бенд е подготвен да работи за you.By комбинирање на повеќе класични ремени користење на нашиот патентиран плоскости процес, ќе се елиминира тенденција на еден ремени излетаат или превртување во дискови подложен на флуктуирачки оптоварување тензии.И сеуште го добиете секогаш сигурен перформанси на Carlisle е Супер Сина Лента класичен дизајн.Супер Vee-Бенд, исто така, обезбедува со супериорен отпорност на масло и топлина која се од голема важност во овие типови на дискови како и да бидат статични dissipating.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 722.40

Идеален за употреба на проблемот дискови кои бараат високо влијание сила и оптоварувањесметководствен

DEN 374.40

Висока Моќност Способност Висока моќност со повеќе компактен диск.Здружени Изградба Ткаенина / Neoprene в

DEN 182.88

Појас A / 4 L 1 / 2 x 60in ОК.Земја на потекло кина.Произведени од страна на D&D Power Drive.Пакет тежина : 1.0 lbs.На ремен

DEN 304.80

Земја на Потекло : Кина.Појас може да не дојде во картонска ракав.Слика може да не ги одразуваат број на р

DEN 476.88

Појас одговара за модел : ADC 100156 Ова е сосема нов VПојас кој го заменува ADC 100156, кои мерки 5 / 8 инчи (широк) X 33

DEN 232.80

10436 PJ762 Ametirc (R) Дел Број.Метрички ПолиV Појас.PJ Заб Профил 6 Ребра 762 мм Долго 10436 PJ762 Ametric Дел Number WE КОРИСТИТЕ

DEN 2248.80

Појас Д 11 / 4 x 170in ОК 10 Бенд.Сликата може да се покаже различен број на бендови.Производителот име D&D Power Driv

DEN 10433.04

Издржливи тајбенд изградба за да се спречи појас камшик и прометот, Висока јачина синтетички материјал

DEN 222.00

Појас 4 LK 1 / 2 x 36in ОК (AK34).Произведено во кина.Произведени од страна на D&D Power Drive.Пакет тежина : 1.0 lbs.На ремен

DEN 886.80

Полиестер платно е импрегнирана со премиум полиуретан соединение.Монтажни табот тип link belting.AccuВрската

DEN 218.88

Појас 3 LK 3 / 8 x 33in ОК.Материјал тип aramid.Произведени од страна на D&D Power Drive.Произведено во Кина.На ремени на

DEN 1663.20

Поголема Должина Опсег Над 70 различни должини на располагање повеќе од кој било конкурент.Соединение

DEN 100.08

D&D Power Drive 420 J2 Поли V Појас.Дел Број : 420 J2 Бренд Име : D : D&D Power Drive.Произведено во Кина.На ремени надмине САД RMA

DEN 1660.80

Висока Моќност Способност Висока моќност со повеќе компактен диск.Здружени Изградба Ткаенина / Neoprene в

DEN 16708.32

Појас Д 11 / 4 x 200in ОК 5 Бенд.Производителот име D&D Power Drive.Земја на потекло кина.Пакет тежина : 47.53 lbs.D&D Power Drive

DEN 291.60

Земја на Потекло : Кина.Пакет Тежина : 0.18 фунти.Пакет Димензии : 12 L x 12 W x 2 H (инчи).Појас може да не дојде во

DEN 418.32

пакет димензии : 12.0 " L x12.0 " W x2.0 " H тип на Производ : ПОЈАСИ.земја на потекло : Кина.пакет тежина : 0.34 lbs.На рем

DEN 296.64

Долг живот отпорни на триење капак.Статички и масло отпорни.Висока затегнувачка цврстина кабли се наме

DEN 484.08

Појас 4 LK 1 / 2 x 96in ОК (AK94).Материјал тип : aramid.Произведени од страна на D&D Power Drive.Произведено во Кина.На ремен

DEN 96.24

Пакет Димензии : 12 L 1 x H x 12 W (инчи).Пакет Тежина : 0.05 фунти.Земја на Потекло : Кина.Дел Број : 300 XL025 На ремени

DEN 332.64

Завиткани изградба обезбедува непречено, тивка работа.Формулиран за максимална флексибилност, со пома

DEN 62.40

D&D Power Drive 262 J2 Поли V Појас.Дел Број : 262 J2 Бренд Име : D : D&D Power Drive.Произведено во Кина.На ремени надмине САД RMA

DEN 1778.40

Појас 8 V 1 x 204in ОК 10 Бенд.Сликата може да се покаже различен број на бендови.Производителот име D&D Power Drive.П