.

.

Со попуст
Carlisle RDP195-6 Супер Vee Бенд - Здружени Ремени, ДП Дел, Гума, 6 Бендови, 3/4 Ширина, 201.3 Должина

Carlisle RDP195-6 Супер Vee Бенд - Здружени Ремени, ДП Дел, Гума, 6 Бендови, 3/4 Ширина, 201.3 Должина

DEN 2364.00

Од стока
Во магацинот

Озвозможува Мудро Ригидност за Повеќе Појас Дискови.Патентирана Вратоврска Бенд Ткаенини : Трајно обврзници ремени заедно за да се обезбеди непречено функционирање и исти перформанси.Пристрасност Ply Појас Ткаенини : Carlisle е супериорен дизајн обезбедува максимална флексибилност и продолжен живот.Carlisle е Супер Vee-Бенд линија е специјално дизајниран за да се справи со најтешките индустриски апликации, вклучувајќи рок crushers, вибрации на опрема, пили и пумпи.Каде што треба перформанси и сигурност на една класична појас во комбинација со апликации кои искуство пулсирачки или одолговлекување карактеристики, Супер Vee-Бенд е подготвен да работи за you.By комбинирање на повеќе класични ремени користење на нашиот патентиран плоскости процес, ќе се елиминира тенденција на еден ремени излетаат или превртување во дискови подложен на флуктуирачки оптоварување тензии.И сеуште го добиете секогаш сигурен перформанси на Carlisle е Супер Сина Лента класичен дизајн.Супер Vee-Бенд, исто така, обезбедува со супериорен отпорност на масло и топлина која се од голема важност во овие типови на дискови како и да бидат статични dissipating.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 722.40

Идеален за употреба на проблемот дискови кои бараат високо влијание сила и оптоварувањесметководствен

DEN 492.00

Висока Моќност Способност Висока моќност со повеќе компактен диск.Здружени Изградба Ткаенина / Neoprene в�

DEN 1660.80

Висока Моќност Способност Висока моќност со повеќе компактен диск.Здружени Изградба Ткаенина / Neoprene в�

DEN 1663.20

Поголема Должина Опсег Над 70 различни должини на располагање повеќе од кој било конкурент.Соединение

DEN 100.08

D&D Power Drive 420 J2 Поли V Појас.Дел Број : 420 J2 Бренд Име : D : D&D Power Drive.Произведено во Кина.На ремени надмине САД RMA

DEN 290.16

Ги исполнува или го Надминува ОЕМ Спецификации; Долг живот EPDM Гума Соединение.Комерцијален гума формул�

DEN 886.80

Полиестер платно е импрегнирана со премиум полиуретан соединение.Монтажни табот тип link belting.AccuВрската �

DEN 476.88

Појас одговара за модел : ADC 100156 Ова е сосема нов VПојас кој го заменува ADC 100156, кои мерки 5 / 8 инчи (широк) X 33

DEN 304.80

Земја на Потекло : Кина.Појас може да не дојде во картонска ракав.Слика може да не ги одразуваат број на р

DEN 1125.60

Наменета за помали дијаметар sheaves.Помалку се лизга и носат обезбедува високо коњски сили оценка.Топлина

DEN 1677.60

Оваа Vпојас ги исполнува Гума Производители Асоцијација (RMA) масло и отпорност на топлина стандарди и ст�

DEN 240.72

Ги исполнува или го Надминува ОЕМ Спецификации; Долг живот EPDM Гума Соединение.Комерцијален гума формул�

DEN 239.04

Големина на : Внатрешен Дебелина : 1092mm / 43"; Надворешната Дебелина : 1147mm / 45.16"; Врвот Ширина : 13mm / 0.5"; Дебе

DEN 290.40

Во согласност перформанси во повеќе VПојас дискови се грижи за сите појаси ќе се измери во рамки ARPM поја

DEN 243.12

D&D Моќ Вози V Појас.Појас може да не дојде во картонска ракав.Слика може да не ги одразуваат број на ребра.

DEN 182.88

Појас A / 4 L 1 / 2 x 60in ОК.Земја на потекло кина.Произведени од страна на D&D Power Drive.Пакет тежина : 1.0 lbs.На ремен�

DEN 187.20

【ДИМЕНЗИИ】Турнеја : 464mm / 18.27"; Боја : Црна 【МАТЕРИЈАЛ】 телото гума соединение е високо инженерните синт

DEN 96.24

Пакет Димензии : 12 L 1 x H x 12 W (инчи).Пакет Тежина : 0.05 фунти.Земја на Потекло : Кина.Дел Број : 300 XL025...

DEN 66.48

На ремени надмине сад rma објавени рејтингот нивоа.Појас може да не дојде во картон ракав.Квалитетот моќ �

DEN 222.00

Појас 4 LK 1 / 2 x 36in ОК (AK34).Произведено во кина.Произведени од страна на D&D Power Drive.Пакет тежина : 1.0 lbs.На ремен�

DEN 260.88

На ремени надмине САД RMA објавени рејтингот нивоа.Тие се дизајнирани со цел да се изврши на идентични ил�

DEN 418.32

пакет димензии : 12.0 " L x12.0 " W x2.0 " H тип на Производ : ПОЈАСИ.земја на потекло : Кина.пакет тежина : 0.34 lbs.На рем

DEN 306.48

Појас поли j 43 In пл 6 ребро.Пакет Димензии : 12 L x 2 H x 12 W (инчи).Пакет Тежина : 0.154 фунти.Земја на Потекло : Кина.