.

.

Со попуст
Ултразвучно Flowmeter Течен Проток Метри со 3 Големина на Висока Температура Трансдуцерот за Различни Цевка со Дијаметар DN25 да 6000mm Max Течни Температурата на 160 целзиусо?

Ултразвучно Flowmeter Течен Проток Метри со 3 Големина на Висока Температура Трансдуцерот за Различни Цевка

DEN 14399.76

Од стока
Во магацинот

◆ Линеарност : 0.TUF-2000 F доаѓа со 3 големина на Висока Температура Трансдуцерот за различни Цевка со Дијаметар TUF-2000 F доаѓа со Висока Температура мали Менгеме на Трансдуцерот Т-2-HT (големина : 45*25*28mm) за Цевки со Дијаметар DN25~100mm, Висока Температура : -30~160°C TUF-2000 F доаѓа со Висока Температура Медиум Менгеме на Трансдуцерот ТМ-1-HT (големина : 64*39*44mm) за Цевки со Дијаметар DN50 до 700 мм, Температура : -30~160°C TUF-2000 F доаѓа со Висока Температура Голем Стегач на Трансдуцерот TL-1-HT (големина : 97*54*53mm) за Цевки со Дијаметар DN300~6000mm,Температура : -30~160°C Главната единица на * Точност : Подобро од ±1%; Повторливост : Подобро од 0.Тоа навистина сфаќа не-деструктивни инсталација.Лагер е дозволено * Директно цевка дел : Во течението на тоа мора да биде надвор 10 D, во низводно тоа мора да биде надвор 5 D, во течението на должината мора да биде надвор 30 D од пристап на пумпата.) * RS485 сериски порт Текст : * Три аналоген влез * Три-жица PT100 отпорник на текст (изборен) * Други функции : Автоматски рекорд на totaliser податоци од последните 64 дена / 64 месеци / од 5 години; * сила-на време и соодветните проток на последните 64 вклучување и исклучување настани.; ОКТОМВРИ излез : Фреквенција на сигналот (1~9999 HZ); Реле излез : над 20 извор на сигнал (нема сигнал, обратен проток итн.Отпорност 0~1k. ◆ Ултразвукови flowmeter се состои од домаќинот и надворешен менгеме сензор.Во споредба со традиционалните flowmeter, тоа не треба да се отсече тек и тоа е лесен и брзо да го инсталирате.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 693.60

Вграденво податоци снимач може да снимате датум, акумулиран проток, сигнал за статус, работното време, и

DEN 2232.00

МАТЕРИЈАЛ : панел тип течни flowmeter е изработена од акрилна plexiglass материјал, долг животен век.ПРЕНОСНИ : ов

DEN 1783.20

Flomec GFT серија 60 600 gpm турбина проток метар направени од 316 од не 'рѓосувачки челик со 3" ANSI 150 lb покрена лице

DEN 1104.00

Линеарни Железнички Водич : HGR15 HGR20 HGR25 HGR30 Должина: 2001500mm.Блок : HGH15 CA HGH20 CA HGH25 CA HGR30 CA или HGW15 CA HGW20 CA HGW25 CA.Пак

DEN 2325.60

Објект : Напредно Проток Monitor Display.Тип : Метар Планината.За Користење Со : 6 NZT4 преку 6 NZT9, 6 NZU0 преку 6 NZU3...

DEN 1987.20

Големите Рамнини Индустрии бренд производи.Солиден и компактен дизајн Далечински и локален протокот н

DEN 967.20

【Служат клиенти wholeheartedly】ви Благодариме за поддршката на нашите производи 【Одлични Перформанси】прот

DEN 6014.88

Линеарни Железнички Водич : HGR15 HGR20 HGR25 HGR30 Должина: 2001500mm.Блок : HGH15 CA HGH20 CA HGH25 CA HGR30 CA или HGW15 CA HGW20 CA HGW25 CA.Пак

DEN 1055.76

на висока точност метар доаѓа со 4 единица опции Литри (L) / Литри (GAL) / Pints (PT) / Quarts (QT).Тоа е лесно да се соб

DEN 1113.60

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

DEN 4080.72

Моќ блиску / пролет се врати на работата.Прецизност намали алуминиумска рамка.Лесно лизгаво дизајнот.П

DEN 335.28

Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Објектот Пакет Димензија : 9.0 "L X 5.0" W X 10.0 " H Точка Пакет Тежин

DEN 2073.60

Школка е изработен од ABS пластика, која е отпорна на гребење и антистареењето 290 x 70 x 70mm / 11.ABS пластика тр

DEN 5976.00

Пулсот Излез.NSF / ANSI / МОЖЕ ДА 61 Тип : 1.0" од не 'Рѓосувачки Челик Пулсот Излез Вода Метар Монтажа : Хоризонта

DEN 3394.56

Моќ блиску / пролет се врати на работата.Прецизност намали алуминиумска рамка.Лесно лизгаво дизајнот.П

DEN 465.60

Може да се измери експлозијата печка на гас, кокс рерна на гас, јаглен, гас, воздух, азот, ацетилен, phosgene, в

DEN 19971.60

Hedland бренд производи.Направен во сад.Тип на производ : ЗдравоTemp Проток Метар.Пакет Димензии : 8" L x 3" W x 3" H...

DEN 9205.44

КолParmer бренд производи.Пролетнатоварени индикатор дозволува inline монтажа во било која позиција...

DEN 11752.56

Линеарни Железнички Водич : HGR15 HGR20 HGR25 HGR30 Должина: 2001500mm.Блок : HGH15 CA HGH20 CA HGH25 CA HGR30 CA или HGW15 CA HGW20 CA HGW25 CA.Пак

DEN 878.40

Премиум Материјал : Изработени од високо квалитетен материјал, долг животен век.Убав изглед, ниска тежи

DEN 1555.20

Протокот Опсег : 17.7 да 177 GPM.Температурата на работа : 100 да 185°F Фреквенција : 100 до 1000 Hz.Турбина Тело Само.Пр