.

.

Со попуст
Нијагарините Машина N61641 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Инчен, TiCN Заврши, Roughing и Завршна Намали, 45 Степен Хеликс, 3 Флејта, 3.5 вкупна Должина, 0.313 Сечење Дијаме?

Нијагарините Машина N61641 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Инчен, TiCN Заврши, Roughing и Завршна Намали,

DEN 1705.20

Од стока
Во магацинот

3 flute дизајн за неспокојот/потивко мелничката операции^Високи перформанси идеален за Периферна Мелење на алуминиум и обоени материјали^изработен од екстра-парична казна одделение карбид за ултра висока кратката руптура сила^Титаниум Carbonitride(Ti CN), овозможува оптимална крајот мелница и машинската перформанси со тоа е способност да се зголеми материјалот отстранување стапки на 3 до 5 пати поголема од онаа на соголени алатки^Центар за Сечење Крајот Мелници се дизајнирани со "Крајот на Заби" со што овие идеални за апликации како што се Профилирање, Roughing, Slotting.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 3691.20

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

DEN 13575.60

WIDIA 5363251 Супер Храна Endmill Super Feed Инчен Крајот Мелница 1.0000 Инчен Кол, 0.2500 Инчен Max Длабочина, 4.5000" Должина, Ди

DEN 5328.00

Овие уникатни својства овозможи зголемен оперативен брзини без да се жртвува алатка живот.Тоа може да с

DEN 525.36

На крајот мелење машина е направен од волфрам челик, кој е издржлив и не е лесно да се скрши.Ова мелење ма

DEN 2948.40

Долгостигнат до крајот мелници имаат подолг месо тело за пристап до вдлабнати области на работното пар

DEN 3638.16

Продолжениотстигне до вратот стил овозможува поголем пристап до вдлабнати области на работното парче

DEN 540.00

Бројот на флејта може да се движат од два до осум.На крајот фабрика произведува груба заврши дека може д

DEN 1310.40

Цена За : Секоја Месо Тело Кол : 11 / 4" Стврдне (H) Компатибилност : Да Должина на Сечење : 4" Објект : Плоштадот

DEN 1422.00

Висока ефикасност обработка за алуминиумски легури.Произведено во САД.Крајот Мелница.Пакет Димензии : 1

DEN 2501.76

Тие имаат сечење на рабови по надворешен дијаметар и флејта дека отстрани чипови од сечење област и ово

DEN 2037.60

Цена За : Секој Број на Флејта : 6 месо тело Кол : 11 / 4" Супер Легура (А) Компатибилност : Да Вкупна Должина : 51

DEN 4248.00

На Дијамантски Слој е отпорен на хемиски интеракција со работното парче материјал и има екстремно низо

DEN 353.52

Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се

DEN 22043.76

мелница дијаметар : 13 / 16 во.центар за сечење : 11 / 2 во.продолжен дофат : 4 хеликс агол : во 7 / 8.на спирала / на

DEN 2304.00

Тип : Крајот Мелница.Материјал : Карбид.Обложување : TICN.Дијаметар : 2mm 4mm 8мм 10мм 12mm.Вкупна Должина : 50mm 60mm 75mm

DEN 305.28

Големина 1 / 8".Материјал : карбид.Крај : калај.Flute должина : 1 / 2 Вкупна должина : 11 / 2 Големина : 1 / 8, материјал

DEN 1413.12

ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ Нееднаков flute проред и неправилни хеликс флејта обезбедува стабилна обработка на т

DEN 6106.32

Асиметрични променлива Хеликс дизајн.Променлива flute проред.Висок квалитет супстрат.Контролирани микро

DEN 19006.08

WIDIA 3323877 Лице Мелници M1200 Серија Инчен Крајот Мелница 1.2500 Инчен Кол, 0.1770 Инчен Max Длабочина, 1.7500" Должината

DEN 2668.08

5 Flute дизајн обезбедува исклучителна сечење способност во многу тешко да се машина легури и остава матер

DEN 1154.64

Направен Во САД.Направен Во САД 1 Должината на Пресекот 23 / 4 Вкупна Должина 4 Флејта 7 / 16 Инчен Дијаметар н

DEN 540.00

Компанијата, основана во 1981 година, е со седиште во Јужна Кореја и има U.Алатката плоштад крајот создава

DEN 18929.04

Кливленд C72360 Квадрат Крајот Мелница 0.5000 Мелничката Кол.Плоштад Крајот Мелница Одделение Микро Зрна Ка

DEN 3560.64

На 8% кобалт дава голема предност цврстина на висока температура нивоа.Се користи во тешки и абразивни м

DEN 2968.80

4 Flute дизајн за создавање на пофини бои и создавање на повисоки метал отстранување стапка.Високи перформ

DEN 167.04

Име на производ : Крајот Мелница;Материјал : ХСС.Сечење Дијаметар : 7mm / 0.276";Сечење на Длабочина : 22mm / 0.87".М

DEN 1125.84

4 flute долг врат крајот мелница.Произведено во САД.Крајот Мелница.Мицубиши Материјали САД Corporation произвед