.

.

Со попуст
Easton РЕФЛЕКС -12 САД Младите Безбол Палка, Голема Барел, 1 Компјутер. Алуминиум, YBB21REF12

Easton РЕФЛЕКС -12 САД Младите Безбол Палка, Голема Барел, 1 Компјутер. Алуминиум, YBB21REF12

DEN 2160.00

Од стока
Во магацинот

EASTON МЛАДИНСКА РЕФЛЕКС -12 е едно парче алуминиум лилјак, што дава играчи рамнотежа се чувствуваат со секој замав.ALX100 ВОЕНА ОДДЕЛЕНИЕ ЛЕГУРА изградба помеша со конкавна крајот капа за премиум издржливост и рамнотежа.CUSHIONED 2.2 MM FLEX КОНТРОЛА и обезбедува дополнителна удобност во рацете. -12 ПАД на телесната ТЕЖИНА И ЗГОЛЕМЕНА СЛАТКА МЕСТО го прави Рефлекс младите безбол палка лесно за видови за да се лулаат и да се направи контакт.ИДЕАЛЕН ЗА МЛАДИ БЕЗБОЛ ИГРАЧ оваа лесни младите безбол палка ќе им помогне на играчите направи подобар контакт со топката.СЕРТИФИКАЦИЈА : Уверение за игра во сите САД бејзбол првенства. 2021 Easton Рефлекс -12 (2-1/2") САД Младите Безбол Палка : YBB21 REF12 Lightweight и издржливи ALX100 TM Перформанси Легура construction Cushioned 2.2 mm Flex?контрола обезбедува удобност во hands Concave крајот cap Certification : САД Бејзбол Барел Дијаметар : 2 1/2"Должина-Да-Тежина се Откажат : -12 The Easton Рефлекс? -12 е едно парче алуминиум голема барел дизајн изградени од лесна и издржливи ALX100? Перформанси Легура.Се одликува со конкавна крајот капа и cushioned Flex?контрола, обезбедување на дополнителна удобност во рацете.Тоа е одобрен за игра во лига и здруженија кои ги следат САД Бејзбол стандард.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 359.76 -64 %

· Официјална тим логоа и бои · (1) 21" лилјак со мека спорт бат · Бат карактеристики мека кастинг винил капа

DEN 316.80 -64 %

ДИЗАЈНИРАН СО ПОГОЛЕМ СЛАТКА МЕСТО ЗА ПОВЕЌЕ МОЌ И РАСТОЈАНИЕ, Закана за САД Бејзбол Младите Лилјак (12) ќ