.

.

Со попуст
Rokinon 14mm F2.8 БОЛЕСТ Широк Агол Леќа за Nikon F - 85mm f/1.4 Авто Фокус Објектив за Nikon F Леќа Станица

Rokinon 14mm F2.8 БОЛЕСТ Широк Агол Леќа за Nikon F - 85mm f/1.4 Авто Фокус Објектив за Nikon F Леќа Станица

DEN 4726.80

Од стока
Во магацинот

Оваа нова 14mm F2. Бренд : Rokinon.Покрај тоа, кога се во БОЛЕСТ режим, прирачник се фокусира замени функција е достапна за ne подесување на фокусот по објективот има autofocused.Боја : Црна.8 Целосна Рамка Широк Агол Леќа за Nikon.8 FE Објектив за Nikon F-Монт - Вграден Во Леќите Худ - Пред Објективот Капа - Задните Леќи на Капа - 1 Година Гаранција - Rokinon 85mm f/1.8 Целосна Рамка Објектив за Nikon F е Идеален за недвижности, но и средини, astrophotography, пејзажи, и патување.На ергономски дизајниран алуминиумски легури домување вклучува a M/AF прекинувач кој им овозможува на избор на брзо и тивко autofocusing или целосно прирачникот се фокусира на контрола.Тоа е Rokinon е 8 авто фокус леќа и својот прв БОЛЕСТ објектив дизајниран speci cally за Nikon F монтирање на камери.Rokinon БОЛЕСТ 14mm f/2.Rokinon најави својата нова БОЛЕСТ 14mm F2.Новиот Rokinon 14mm Леќа е, исто така, повеќе ordable од другите во својата класа и исто така, обезбедува малку поширок агол на гледање на 116.Новиот Rokinon БОЛЕСТ 14mm F2.8 БОЛЕСТ објектив е дизајниран за голема резолуција, добро коригирани снимки со најнапредните Nikon Целосна Рамка image sensor камери.Дополнителни функции вклучуваат временските запечатување, заокружен седум сечилото отворот за пријатен bokeh и ѕвезда e ектс, вграден во леќите хауба, и поместена леќа торбичка.MPN : IO14 AF-Н.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1077.60

4 генералниот ДИРЕКТОРАТ за HSM Уметност, СИГМА има се додавање на широк отвор Ф1.Дизајниран со голема гри�

DEN 3000.00

Доаѓа со адаптер M42 да Canon EOS EF Планината, пред и M42 задните леќи капи.Ќе одговара на сите Canon EOS EF dslr фото и ф

DEN 17926.80

Попуст не се однесува на дигитални содржини.Екстраниска Дисперзија (ЕД) и Aspherical (КАКО) стакло елементи с�

DEN 328.08

EПланината Леќа / FullFrame Format.Отворот Опсег : f / 2.8 да f / 22, Минимум Фокус Растојание 1.24 ft.Кружни polarizerеден од �

DEN 1220.16

Најдобро за екстремни Макро фотографија, со МАКС величаат односот до 8 : 1 (3 : 1 со 50mm Леќа).Јастуци се проши

DEN 1711.20

1.8 mm 5 MP 1 / 2.5 инчен леќи за апарати Обезбедува ултра јасно за вашата камера Планината : М12 x 0.5...

DEN 1910.40

Може да focues повеќе на квалитетот на сликата слики и послушно да се врати на природата на нештата.4inch Најб

DEN 1629.60

NIKON САД ОВЛАСТЕНИ Вклучува Целосна NIKON САД ГАРАНЦИЈА.Nikon 1424mm f / 2.8 G AFS DX FX Целосна Рамка NIKKOR Објектив ED, Nikon

DEN 5640.00

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 2688.00

TTArtisan 50mm f / 1.2 APSC Леќа (Црна) Пред Објективот Капа Задните Леќи на Капа TTArtisan 2 Година Ограничена Гаранциј

DEN 19176.00

Сигма 100400mm f / 56.3 генералниот ДИРЕКТОРАТ за OS HSM Современа Објектив за Сигма Месеци.Целосна Рамка Леќа со

DEN 16752.00

неговиот објектив ефикасно да се организира три FLD ("F" Ниска Дисперзија) стаклени елементи.со помалку од

DEN 1975.20

Доволно Количество на Светлина : Под услови на слаба светлина, F1.8 Голема Бленда : Ф1.8 големи отворот може

DEN 1288.80

50mm ф1.8 портрет фиксен објектив фокусна.M4 / 3 планината, погоден за GH1,GH2,GH3,GH4, за EM5, ЕM5 II, EM10, EM10 II, EM10 III камера

DEN 3839.76

3 DC OS HSM, овој нов објектив постигнува компактна големина и минимум фокусирајќи се на растојание од 13.Сли�

DEN 1871.76

Вграден‑во отстранлив макро леќа за макро снимање, важечки за сите 52mm / 2.9 oz Material : Алуминиум Легура + Опт�

DEN 2688.00

TTArtisan 50mm f / 1.2 APSC Леќа (Црна) Пред Објективот Капа Задните Леќи на Капа TTArtisan 2 Година Ограничена Гаранциј

DEN 12698.16

Карактеристики на производот : Компатибилен со голем број на Nikon dslr фото cameras Telephoto зум објектив обезбеду

DEN 10320.00

Т1.05 Голема бленда, Declicked отворот дизајн,осигурете се дека видео екран изложеност е свилен Т1.05 бленда,hight

DEN 1416.00

Прилагодете фокус позиција да одговара на вашиот камера за прецизно автоматско фокусирање.Ажурирање н�