.

.

Со попуст
YEZIY Лабораторија за Дигитални Центрифуга-со Голема Брзина на Центрифуга 16500 (r/мин) Benchtop Дигитален LED Дисплеј Центрифуга за Експеримент (Големина на : Домаќинот со Ст?

YEZIY Лабораторија за Дигитални Центрифуга-со Голема Брзина на Центрифуга 16500 (r/мин) Benchtop Дигитален

DEN 1276.80

Од стока
Во магацинот

Висока брзина Max помоча 16500rpm.Максимална релативна центрифугалните сили Max RCF 18110×g.Роторот капацитет 2ml×24. Брзина прецизност ≤20rpm.Бучава ≤60d B.Тајмерот спектар 1min~999min/continuous Power 300 WWeight 25kg Dimensions 330×390×325 mm (L×W×H)Технички карактеристики : —Microcomputer контрола, ПРЕДВОДЕНА дигитален дисплеј-Управувано од DC brushless мотор—Мулти-брзина нагоре и надолу options-Ротација за брзина/центрифугалните сили може да се постави меѓусебно, центрифугалните сили може да се постави директно—Параметрите може да бидат променети во секое време во текот на работата, не треба да се запре—Електрични безбедност заклучување на вратата, дебаланс заштита—Автоматски баланс, нема потреба да се трим—Overspeed заштита функција—Inching функција, може да се centrifuged кратко.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 8400.00

Електричен центрифуга има *Прекрасен изглед, *Мала големина, *Лесни, *Голем капацитет, *Мерењето функција

DEN 1860.00

Висока брзина Max помоча 18000rpm.Максимална релативна центрифугалните сили Max RCF 23846×g.Брзина прецизност ≤100r

DEN 7956.00

COMBIРоторот за цевки и ленти.На два пати во својство на повеќето мини центрифуги.Во близина на нечујно фу�

DEN 290.40

Висока брзина Max помоча 16000rpm.Максимална релативна центрифугалните сили Max RCF 18688×g.Роторот капацитет 24×0.5

DEN 1351.20

Тоа е строго забрането да работат на роторот под неурамнотежени вчитување.Дел Број : 1234092630 Item Тежина : 22 p

DEN 321.36

Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Количина : 1 Пакет Димензии : 10.16 cms (L) x 3.81 cms (W) x 3.81 cms (H).З

DEN 698.40

Аглеста роторот, 8цевка капацитет.Има 3ml да 15ml големина цевки 12 volt DC одржувањебесплатен мотор.Чист погле�

DEN 1238.40

Висока брзина Max помоча 5000rpm.Максимална релативна центрифугалните сили Max RCF 3075×g.Брзина точност ±10rpm.Рот�

DEN 2304.00

Максимална брзина 4200r / мин.Максимална релативна центрифугалните сили 3200xg.Мотор : microcomputer контрола, фрек�

DEN 1413.60

Поклопецот отвори : во рок од 3 секунди.Метеор Рачни Центрифуга има 2 начини за запирање брзо.Спецификаци

DEN 952.80

Тоа е внимателно да се произведени со воведување на странски технологија.Целата машина има ниско ниво н

DEN 911.76

Изберете германски направени Hermle центрифуга за сигурен голема брзина и примерок првично перформанси с�

DEN 5960.88

Максималната брзина е 4000 вртежи во минута, 6000 вртежи во минута.Максимален капацитет 400 ML.Времето опсег 1~

DEN 1867.20

Како да ги користат правилно : По роторот е инсталиран, на тест цевки исполнет со реагенси се ставени на �

DEN 496.80

Тоа е строго забрането да работат на роторот под неурамнотежени вчитување Работната маса на центрифуга