.

.

Со попуст
Пареа Доказ (Водоотпорен), ПРЕДВОДЕНА Инспекција Светлина/Страна Светилка/Капка Светло - Обоени LED Сијалица - 75' Кабелот

Пареа Доказ (Водоотпорен), ПРЕДВОДЕНА Инспекција Светлина/Страна Светилка/Капка Светло - Обоени LED Сијалица

DEN 2059.20

Од стока
Во магацинот

Ова од 10 вати LED работа светлина од Ларсон Електроника произведува 1050 lumens на обоени осветлување и доаѓа во комплет со 75 метри долг 16/3 SOOW Кабел за голем дострел и удобен операција.Овие LED инспекција светла подобрување на пожелно квалитети на слични блескаво модели со повисока нога свеќа светлина излез кулер на работата и подобро светло квалитет и се идеални за употреба во влажни средини и блиски работа.Кул работа добра светлина и боја равномерност на покриеност прави овие светла идеален за широк спектар на затворите квартал работа и надзор на активностите.Оваа рачни инспекција капка светлина се нуди во црвено и сино зелено, жолто и бело светло излези и е идеален за инспекција во производството и во автомобилската апликации.За разлика од традиционалните осветлување кои бараат обоени леќи или посебните премази LED сијалицата во оваа капка светлина произведува користи висока излезна обоени Led диоди обезбедување на посветла и повеќе трајни инспекција светлина.Овој водоотпорен и пареа доказ капка светлина карактеристики на rubberized изолирани рачка за да се обезбеди безбедно и сигурно зафат и нерѓосувачки челик жица guard куќиште за заштита на стаклена купола.Направен во САД VPLHL-LEDC-75 од Ларсон Електроника е ПРЕДВОДЕНА Инспекција Рака Светилка со Обоени LED Светло кое е и водоотпорен и пареа доказ и изградени и уверение за спречување на упад на вода и/или на влага во справи и/или раководител кога се користи како што е наведено во влажни локации.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 407.76

♥БОЈА TEMP на овие Антички Гроздобер led светилки се екстремно супер светло.Контактирајте со нас за замена

DEN 720.00

Овој водоотпорен и пареа доказ капка светлина карактеристики на rubberized изолирани рачка за да се обезбед

DEN 3839.76

Ви треба неshunted гробници за Sunco T8 ЛЕР цевки (СЕПТЕМВРИ).Надгробните споменици се sockets користи во продавни

DEN 1804.80

Генерално, отпорноста се зголемува како на лесни нивоа капка.Ова може да биде за безбедносни цели, каде

DEN 818.40

СУПЕР СВЕТЛО Onlylux 8 FT LED Продавница Светлина со минимум 140lm / вати.Заштедата на енергија е прилично значај

DEN 538.08

Извор на енергија 100 (W).Прозрачна флукс 5500 (lm).Оперативен Напон 100277 (V).Спецификации 100 W 100277 V.Димензии 295 * 402

DEN 156.72

Зрак Шема : 120Степен; LED Количина : 3 Led диоди; LED Type : SMD 5050;.Лумен (Макс) : 40 Лумен; НЕМА Поларизирана; погонски

DEN 714.96

GU10 Led Светилки Топло Бела 2700k Dimmable Сијалица 5 W го Замени 50 W Халоген, 120° Зрак Агол 500 LM за Вдлабнати Песна О

DEN 184.32

Обезбеди Висок Квалитет на LED Диоди 5 мм Јасно Транспарентен Рамен Малите Леќи.Агол на гледање : 160 степен

DEN 719.76

Инсталирате овие Светилки во сите средни завртка база тела директно 【Заштеда на енергија и Лесен за Ин

DEN 1396.80

Мал Преглед Транзистори.LED Optoelectronic (10 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во ESD б

DEN 643.20

И LED светлата емитираат светлина во Жолта, Згора на тоа, ние нудиме 20cm долго пред жичен led, па можете да ги

DEN 1101.60

На 10 вати LED светилка кои се користат во овој модул се произведува речиси 3 пати на осветлување на блеска

DEN 407.76

Лесен за Инсталација : Одговара за стандард E12 база, едноставно се инсталира на сијалицата директно во с

DEN 215.76

Долг животен век, ниска топлина и потрошувачка на енергија.Авто Контрола на боја мешање на владата,Bultво

DEN 479.76

60 ВАТИ LED СИЈАЛИЦА : Секој dimmable сијалица има боја температура од 3000 kelvin, која произведува мека бела боја;

DEN 1566.48

Автоadhesive3 метар лента за поддршка овозможува брзи и едноставни за инсталација.Може да се скрати за да cust

DEN 3312.00

3 Watt / Инфраред Црвена / 680690nm / 1020 LM / 42mil чипови / 140 степен Емитирачки Агол.На текст(DC) : 700m A / 2.2 V2.6 V (На

DEN 743.76

【ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ】E14 Сијалица База; AC100 V240 V, 50 / 60 Hz; 5 W; 450 Lumens; RGB + (2700 K6500 K) Топло Бела Светлина 【SMART WI

DEN 239.76

Овие LED светилки имаат Боја температура од 2700 kelvin, која произведува мека бела Боја.Ние сме унапредување

DEN 1007.76

Каде можам да го користите BR сијалица?.Sunco LED Smart Светилки може да се постави за Автоматизација во Smart Живо

DEN 333.36

, може да има мали разлики во бојата и големината помеѓу фотографии и вистински објекти. Романот светилк

DEN 263.76

A19 ПРЕДВОДЕНА од Обоено стакло светилки даде исклучи светла живописни шарена светлина се додека корист

DEN 864.00

Напон 100277 (V).Led светилка извор на светлина тип.Притисни го копчето за префрлување тип.За површина од 10 (м).

DEN 983.76

Опис на производот : Кога нема електрична енергија, вклучување на прекинувачот, на итни LED светло е вклуч

DEN 383.76

Светла и Мека Светлина Овие E12 led светилки се опремени со 88 SMD2835 LED монистра, емитира супер светло и антиз