.

.

Со попуст
Доверба & Се Грижи Gracey Curettes Сет На 9-Компјутери

Доверба & Се Грижи Gracey Curettes Сет На 9-Компјутери

DEN 1680.00

Од стока
Во магацинот

Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Пакет содржи : Поставување на 9 парчиња.Направен од висок квалитет.Орално Хируршки инструменти се мора да има за вашиот клиничка пракса.Gracey Curettes се еден вид на рака scalers кои се наменети за скалирање & root планирање во subgingival површини.Gracey Curettes се еден вид на рака scalers кои се наменети за скалирање & root планирање во subgingival површини.Тие се серија од областа специфични инструменти кои може да се користи за да пристапите на пародонтот џебови со минимални траума.Вклучени Компоненти : 1 x #1/21 x #3/41 x #6/71 x #7/81 x #9/101 x #11/121 x #13/141 x #15/161 x #17/18.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 318.96

G S Инструменти Се Само Продаваат Од Страна На Г С Онлајн Продавница.Г.S Број На 3 Компјутери Стоматолошки

DEN 129.36

СТОМАТОЛОШКИ ЛУКАС CURETTES 86 R / L ЛАЖИЦИ 2.8 MM ДВОЈНО ЗАВРШИ ИНСТРУМЕНТИ.НАПРАВЕНИ ОД КВАЛИТЕТНИ НЕРЃОСУВАЧК

DEN 383.76

АА ПРО 10 КОМПЈУТЕРИ СТОМАТОЛОШКИ GRACEY CURETTES 11 / 12 ПРЕГЛЕДИ ШУПЛИВИ СЕ СПРАВИ СО ДВОЈНО ЗАВРШИ ИНСТРУМЕНТ Н�

DEN 129.36

СТОМАТОЛОШКИ ИСТРАЖУВАЧ 9 СОНДА СТОМАТОЛОШКИ ДИЈАГНОСТИЧКИ ИСПИТУВАЊА СКАЛИРАЊЕ ИНСТРУМЕНТ.НАПРАВЕНИ

DEN 664.80

AAPro Tools Стандард Стоматолошки Gracey Curette 11 / 12 Прегледи Шупливи Се Справи Со Златна Боја Scaler.Нерѓосувачки Че

DEN 719.76

АА ПРО ЛУКАС КОСКА CURETTE 87, ВО ОБЛИК НА ЛАЖИЦА 3,5 ММ НОЖЕВИ ДВОЈНО ЗАВРШЕН СТОМАТОЛОШКИ ИНСТРУМЕНТИ НА+ КВА

DEN 126.96

Восок Carver Pk Томас Сл 2 Направени Од Квалитетни Нерѓосувачки Челик.Gauranteed Задоволство И Вредност За Пари.Od

DEN 155.76

G S ИНСТРУМЕНТИ СЕ САМО ПРОДАВААТ од СТРАНА на Г С ОНЛАЈН ПРОДАВНИЦА.Г.S SCALER ПОСТАВУВАЊЕ ПЛОЧА НА СМЕНА ЗА�

DEN 249.60

ДДП CP12 МИЧИГЕН СОНДА ВИЛИЈАМ БОЈА 36912 ОЗНАЧУВАЊЕ НА ПАРОДОНТОТ ИНСТРУМЕНТ.НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК.ИСТО КАКО

DEN 1891.20

Стоматолошки Огледала Блузи Пред Површината Сет на 12 Направени Во Не ' Рѓосувачки Челик.Предната површи

DEN 2640.00

Едноставна, лесна и корисна за обликување на дизајн.Слободно да се прилагоди на секој агол позиција ,10 к�