.

.

Со попуст
Мичиген Вежба 203 Серија на Високо-Брзински Челик Општа Намена Вежба Малку, 4 Morse Коси месо тело, Спирала Flute, 118 Степени Конвенционалните Точка, 2-7/32 Големина (Пакување

Мичиген Вежба 203 Серија на Високо-Брзински Челик Општа Намена Вежба Малку, 4 Morse Коси месо тело, Спирала

DEN 1440.00

Од стока
Во магацинот

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење. 118 степени конвенционалните точка.Morse коси месо тело и му овозможува на алатка за да се вметнува директно во машина вретено за да се олесни висок вртежен момент апликации како што се големи намали големина.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 2-7/32-инчи големина.Мичиген Вежба коси месо тело вежба малку.High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење. 118 степени конвенционалните точка.Morse коси месо тело и му овозможува на алатка за да се вметнува директно во машина вретено за да се олесни висок вртежен момент апликации како што се големи намали големина.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 2-7/32-инчи големина.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 7422.00

Вкупна Должина : 2 Вежба Малку Големина : 0.1730 (#17).Големина : 0.1730 (#17).Дупчење Должина : 7 / 8 Број на Флејта : 2 О�

DEN 10310.16

Супериорен црвено цврстина за висока температура апликации.Помалку крајот оптоварување на притисок ба

DEN 359.76

Високо Квалитетен Материјал High Speed Челик со Црна и Златна, отпорен на корозија, обезбедува извонредна и�

DEN 1898.40

Тип На Производ : Вежба Битови.Објектот Пакет Димензија : 7.62 Cm L X 1.777 Cm W X 1.524 См Х Точка Пакет Количина : 1...

DEN 952.56

КАРБИД ПАДНА.СРЕБРО & DEMING 1 / 2" Директно месо тело.FLUTE ДОЛЖИНА : 37 / 8".ВКУПНА ДОЛЖИНА : 61 / 4".Овие вежби може д�

DEN 2834.88

Коси месо тело вежби се направени за да ги собере Morse заострените дупки.Дизајниран да се изврши во широк�

DEN 1867.20

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА СЛИКАТА 3 MORSE КОСИ АДАПТЕР / НАМАЛУВАЊЕ НА РАКАВИТЕ.СЕ ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО

DEN 109.44

1 / 2" Месо Тело S&D Вежби.Ова ги прави кратки вежби во поголеми димензии и на тој начин се добро прилагодени

DEN 868.80

Коси Должина Вежба, 21 / 64 High Speed Големина : 21 / 64 inch Decimal еквивалент : .3281 Flute Должина : 41 / 8 Overall Должина : 61 / 2 Pkg.

DEN 1521.60

6542 високо‑брзински челик материјал, поголема цврстина и потрајни, па дури и може да се користи за дупче�

DEN 713.76

Сет вклучува 1 EA; 1 / 16", 3 / 32", 1 / 8", 5 / 32", 3 / 16", 7 / 32" & 1 / 4" вежба адаптери.Секој адаптер има опсег на големини од

DEN 468.00

Подобрување на ефикасноста и конзистентноста на дневник за дупчење за печурки потомство инокулација.В�

DEN 977.52

се зголемува сечење брзина со автоцентрирање и го спречува одење.Погодна да се сечат дупки во различни �

DEN 731.52

Големина A Материјал : Карбид.Крај : Соголени (Светли).Flute Должина : 15 / 16 Вкупна Должина : 27 / 16...

DEN 9737.76

Производот има дијаметар на сечење на 0.63 Инчи.Изработени од материјал : Карбид.Направени во Франција.Пр�