.

.

Со попуст
NBK MJC-55CS-ERD-15-32 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип, Создаден Дијаметри 15 mm и 32 мм

NBK MJC-55CS-ERD-15-32 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип, Создаден Дијаметри 15 mm и 32 мм

DEN 3080.40

Од стока
Во магацинот

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцентричност, Аголна Неусогласеност И Извртување На Вибрации За Да Биде Прифатена.Електрична Изолација Отпор Вредност : Не Помалку Од 2 ohms.Земја На Потекло : Сад.NBK - MJC-55 CS-ERD-15-32 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип - 2.17"x3.07"x3.07", Создаден Дијаметри 15 и 32, Отценети вртежен момент 60, Макс вртежен момент 120, Max Ротациона Фреквенција (min-1) 11000, Моментот на Инерција 1.6x10^-4, Статични Torsional Вкочанетост (Н. м/rad) 2600, Max Странични Неусогласеност (mm) 0.1, Max Аголна Неусогласеност 1°, Max Axial Неусогласеност 0~+ 1.4, Ракав Цврстина A98, Масовно 310 г.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 12230.64

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен�

DEN 819.36

Трансфери шок и неусогласеност на центар елемент на спојување собранието за намалена носат на вратило �

DEN 12230.64

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен�

DEN 842.40

Должина : 20 millimeter.Дијаметар : 9 millimeter.Завртка бленда : М3 трансфер.Пакет : 1 Сет ( вклучува 4 завртки).Должина

DEN 7717.44

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби�

DEN 3998.88

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен�

DEN 3943.44

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби�

DEN 7831.44

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен�

DEN 345.60

Од дијаметар : 25мм.Должина : 30мм.Голем вртежен момент трансфер, лесна инсталација.Напред пресврт каракте

DEN 1190.40

Целото тело е направен од алуминиум, светлина, силни, лесен за употреба.Широко се користи во сите видови

DEN 350.40

Широко се користи во поврзете серво мотор, stepper мотор, енкодер, завртка возење, машина платформа, итн.Спе�

DEN 11647.20

спојување надворешен дијаметар : 51 / 16 во.максимална вртежи во минута : 4500 ВРТЕЖИ во минута.спојување гол�

DEN 3998.88

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби�

DEN 7717.44

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен�

DEN 3080.40

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби�

DEN 1003.20

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

DEN 3998.88

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби�

DEN 1615.20

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

DEN 2064.00

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

DEN 551.76

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

DEN 5448.48

Леано железо за некорозивен апликации, каде сила и топлина дисипација се фактори и тежина не е.Повеќето

DEN 138.72

КОМПАТИБИЛНОСТ.Флексибилни Цевки Компатибилен со леано железо, пластика, бакар, олово, и челик цевки.ГО�

DEN 695.76

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

DEN 3943.44

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби�

DEN 12230.64

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен�

DEN 12230.64

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби�

DEN 7831.44

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби�

DEN 866.40

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

DEN 438.24

Флексибилни вратило couplers отстранува стресот помеѓу моторот и возите компоненти.Ве молиме имајте во пре

DEN 1404.00

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,