.

.

Со попуст
Отпорници за Led Светла, 100Pcs Низок Напон Емитуваат Светлина Диоди за DIY PCB за Автомобилски Dashboards(Жолт)

Отпорници за Led Светла, 100Pcs Низок Напон Емитуваат Светлина Диоди за DIY PCB за Автомобилски Dashboards(Жолт)

DEN 196.56

Од стока
Во магацинот

Светлината-емитирачки диоди се користат во замена на автомобилот dashboards, камиони, и мотоцикл инструмент групи, кои во основа покрива употребата на возило поставува.SMD LED може да биде компатибилен со DIY PCB кола, најголемиот дел делови за замена, а таблата се пали.Големината на светлината‑емитирачки диоди е минијатурен, на светлечки сила е малку светла, и работата е лесен и едноставен.Функција : 1. Светлината-емитирачки диоди се користат во замена на автомобилот dashboards, камиони, и мотоцикл инструмент групи, кои во основа покрива употребата на возило поставува. SMD LED може да биде компатибилен со DIY PCB кола, најголемиот дел делови за замена, а таблата се пали.Во‑длабочината на компатибилност прави користи повеќе погодно.Спецификација : Предмет Тип : SMD LEDMaterial : Semiconductor Model : 0603 Series Colour Температура : 2800 K-3200 KLuminous Сила (Brightness) : 150-170mcd Purpose : Користи како Индикатор Компоненти на Кола Пакет Листа : 1 x Светлина(100 По Парче). SMD LED широко се користат во електронски компоненти, експерименти и други DIY активности, целосно ги задоволува вашата употреба во работата и секојдневниот живот. Светлината‑емитирачки диоди не само низок напон, ниска потрошувачка на енергија, но исто така ефикасна во употреба.

Детални спецификации

Item Type:
SMD LED
Material:
Semiconductor
Model:
0603 Series
Colour Temperature:
2800K-3200K
Luminous Strength (Brightness):
150-170mcd
Purpose:
Used as Indicator Components on Circuit Boards
Package List:
1 x Light(100 Per Piece) :
Додатоци на производи
DEN 643.20

И LED светлата емитираат светлина во Жолта, Згора на тоа, ние нудиме 20cm долго пред жичен led, па можете да ги

DEN 263.52

Класичен LED Кафе Светла (18ft; 9 Акрилик Светилки) Комерцијални одделение за дообработка.постојана надворе

DEN 156.72

Зрак Шема : 120Степен; LED Количина : 3 Led диоди; LED Type : SMD 5050;.Лумен (Макс) : 40 Лумен; НЕМА Поларизирана; погонски

DEN 431.76

06 во (D* H) Материјал : Алуминиум, Пластика Зрак Агол : 360° Влезен Напон : AC 110 V 130 V светла боја : Бело Летно 6000 K

DEN 7646.16

Комплет вклучува : 165Нозе премиум квалитет 120v LED SMD5050 јаже светлина со кабелот за Напојување и 166Парче кли

DEN 538.08

Извор на енергија 100 (W).Прозрачна флукс 5500 (lm).Оперативен Напон 100277 (V).Спецификации 100 W 100277 V.Димензии 295 * 402

DEN 3312.00

3 Watt / Инфраред Црвена / 680690nm / 1020 LM / 42mil чипови / 140 степен Емитирачки Агол.На текст(DC) : 700m A / 2.2 V2.6 V (На�

DEN 199.20

Моќен емитуваат светлина диоди (LED е) произведува светлината на 85 lumens додека само конзумирање 1 watts на еле

DEN 2059.20

Ова од 10 вати LED работа светлина од Ларсон Електроника произведува 1050 lumens на обоени осветлување и доаѓа �

DEN 184.32

Обезбеди Висок Квалитет на LED Диоди 5 мм Јасно Транспарентен Рамен Малите Леќи.Агол на гледање : 160 степен

DEN 352.56

47" (12mm), стандарден Американски E12 candelabra завртка база, лесно може да се вклопи во сите E12 база на осветлува�

DEN 407.76

Лесен за Инсталација : Одговара за стандард E12 база, едноставно се инсталира на сијалицата директно во с�

DEN 302.40

Multilayer Керамички Чип (MLCC) Capacitor Surface Mount (SMD).Фиксна Capacitor (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во дел�

DEN 239.76

Овие LED светилки имаат Боја температура од 2700 kelvin, која произведува мека бела Боја.Ние сме унапредување �

DEN 215.76

Долг животен век, ниска топлина и потрошувачка на енергија.Авто Контрола на боја мешање на владата,Bultво

DEN 818.40

СУПЕР СВЕТЛО Onlylux 8 FT LED Продавница Светлина со минимум 140lm / вати.Заштедата на енергија е прилично значај

DEN 1007.76

Каде можам да го користите BR сијалица?.Sunco LED Smart Светилки може да се постави за Автоматизација во Smart Живо

DEN 263.76

A19 ПРЕДВОДЕНА од Обоено стакло светилки даде исклучи светла живописни шарена светлина се додека корист�