.

.

Со попуст
PS50-30DP2 Автентична Оригинална AUTONICS Близина Префрлате

PS50-30DP2 Автентична Оригинална AUTONICS Близина Префрлате

DEN 1382.40

Од стока
Во магацинот

Предмет тип : Прекинувачи.Сертификација : ce.Сертификација : ROHS.Број на модел : PS50-30 DP2. Тип на прекинувач : Близината Switch.PS50-30 DP2 Нови и оригинални СЕНЗОР Направени во Кореја Плоштадот близина switch Плоштадот близина switch autonics PS/PSN серија, со независното истражување и развој на посебни IC, подобрување на анти-притискање на перформансите, и постојат различни големини за корисниците да ги изберат. * пренапонска заштита функција * моќ обратна поврзете заштита функција (DC3 линеарни) * долг живот и веродостојност * црвениот LED показател светлина проверете акција државата * широко се користи, може да го замени мали се префрлите и на граница вклучите * во снабдувањето со електрична енергија 12-24 VDC, 100-240 VAC во рамките на опсег, може да се вози 200 ma оптоварување (отпорност на оптоварување) * IP67 водоотпорен структура (IEC спецификации) Точка специфики : Предмет тип : Switches Certification : ce Certification : ROHSModel број : PS50-30 DP2 Switch тип : Близината Switch Warranty : 1 Features : 12-24 VDCMaterial : алуминиум легура.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 311.76

Индуктивен сензор открива, без контакт, метален објект во рамките на своите магнетно поле да се смета ил

DEN 201.36

Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.Тоа е широ

DEN 239.76

Точка Име : Индуктивен Близина Прекинувач; Модел : LJ18 A38Z / BX; Пакет Количина : 1 Парче Switch.Жица Тип на : DC 3 Жи�

DEN 1353.60

Боја : XS218 BLNAL2 C.Дијаметар M18 индуктивен сензор, индуктивни растојание 8 мм,NPN често се отвори излез ,12.24 VDC н

DEN 1452.00

Ние сме професионална снабдувач на интегрирано коло производи.Само барате клучни зборови во нашата про

DEN 300.72

Durchmesser) Kabellänge : 140 см / 55,1' '; Außenmaterial : ABSHarz; Nettogewicht : 61 g; Farbe : Wie Abbildung zeigen; Packungsinhalt : 1 x Näherungsschalter; 1 x EnglischKoreanische

DEN 494.16

Како да го Користите : Жици Инструкции : Кафеава‑Позитивен Пол Моќ Supply Blue‑Негативни Пол Моќ Supply Black‑Изл

DEN 287.76

Вкупна Големина : Прибл 30x5x10mm / 1.18x0.19x0.39inch.Теоретска Настава : Индуктивен Сензор.Име На Производ : Индукт�

DEN 215.76

Цена За : Секоја Стандарди : УЛ Наведени, АДС Уверение, CE Согласност Сензор Моќ Барање : 24 да 240 VAC / DC Близин

DEN 768.24

Материјал : Бакар.Напон : 6 V36 V.Откривање на далечина : 1mm AC Тип : 400m AStandard откриен објект : Лесна челик (12x12x1mm)

DEN 256.80

Ова е нормално близина switch сензор со 5mm откривање на далечина.Кога близина прекинувачот е блиску до неко

DEN 686.40

Широко се користи во далечина откривање, пренос на информации, контрола на брзината, сметајќи контрола,

DEN 182.16

жица тип и напојување : DC 2жица тип, 1224 VDC.Сетилните страна дијаметар : М12 Сетилните растојание : 4mm.Инстала

DEN 204.24

Ние сме професионална снабдувач на интегрирано коло производи.Само барате клучни зборови во нашата про

DEN 1512.00

Актуелни : меѓународен стандард.Карактеристики : меѓународен стандард.Материјал : АЛУМИНИУМ.Сертификац

DEN 179.76

Ние сме професионална снабдувач на интегрирано коло производи.Само барате клучни зборови во нашата про

DEN 998.40

Мај2115 во 09 : 12 : 34 PDT, продавачот додадени следните информации : .Тип на прекинувач : Близината Switch.Предмет �

DEN 2373.60

Домување печат е контрола на дел не се под влијание на надворешната средина и како прекинувач може да се